yyAsset 1

BLOG

بلاگ

بلاگ ۲ آذر ۱۴۰۰

کاهش زمان و هزینه های پاسخگویی به شهروندان با اتکا به E-service ها در نسخه جدید پورتال استانداری مرکزی.

کاهش هزینه ها و قابلیت پیگیری مکاتبات و درخواست ها در فاز بعدی توسعه پورتال خبری استانداری مرکزی

مهرداد مظفری مدیر ارشد اجرایی شرکت نگاره سایان با تشریح نحوه ی پیاده سازی پورتال استانداری مرکزی از توسعه E-Service هابزای افزایش سرعت پاسخگویی ، کاهش هزینه ها و قابلیت پیگیری مکاتبات و درخواست ها در فاز بعدی توسعه پورتال خبر داد. 

وی در ادامه اضافه کرد: همانطور که در مصاحبه قبلی بیان داشتم از اسفند ماه سال گذشته با توجه به از دست رفتن اطلاعات پورتال قبلی و نزدیک بودن به ایام انتخابات ریاست جمهوری یک نسخه موقت از پورتال با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای آماده پیاده سازی و بر روی سرور مربوطه نصب گردید که طبعا این نسخه آزمایشی اشکالات و ایراد هایی داشت. ولی با توجه به برگزاری انتخابات و لزوم اطلاع رسانی این نسخه آزمایشی در دسترس قرار گرفت.

ایشان ادامه داد: همزمان با بارگزاری نسخه آزمایشی تیم توسعه نگاره سایان پیاده سازی پورتال با استفاده از جدیدترین متد های روز برنامه نویسی را استارت زد.
ابتدای پروژه طی نامه نگاری های صورت گرفته با ادارت و دوایر مختلف استانداری نیازمندی های پورتال جدید گردآوردی گردید و مطابق این نیازمندی ها وایرفریم سایت ساخته شد. 
تعاملات کاربر، تجربه کاربری بهینه و دسترسی پذیری ساده اطلاعات از الویت های تیم طراحی نگاره در این مرحله بود.
در مرحله بعدی با اضافه کردن المان های گرافیکی، رنگ بندی  و ادوات بصری لازم پروتوتایپ محصول ساخته و با کمک کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات و اداره کل روابط عمومی پروتوتایپ مذکور طی چند مرحله ویرایش ،به تایید کارشناسان مربوطه رسیده و به مرحله برنامه نویسی رسید.


مدیر ارشد اجرایی نگاره سایان بیان داشت: در مرحله برنامه نویسی استفاده از جدیدترین متدها و تکنولوژی ها مانند زبان node.js و متدولوژی mvvm از الویت های تیم برنامه نویسی بود، طی تمامی مراحل تیم فنی نگاره سایان با کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات و روابط عمومی همکاری تنگاتنگ داشته و از نقطه نظرات عزیزان حداکثر بهره برداری را داشتیم.

در ادامه افزود: نسخه نهایی پورتال هم اکنون از طریق سایت استانداری مرکزی به نشانی ostan-mr.ir در دسترس عموم قرار دارد که مخاطبین عزیز میتوانند از آخرین اخبار استانداری مطلع گردند.
امکاناتی چون ارتباط مستقیم با دفتر استاندار و انتخابات الکترونیک از امکانات اولیه بخش میز خدمت پورتال و سامانه های نظر سنجی های هدفمند، در خواست های صدور مجوز و سایر خدمات دولت الکترونیک از امکانات فاز بعدی این بخش از پورتال است.

لازم به ذکر است با توجه در حال توسعه بودن پورتال از مخاطبین عزیز خواهشمندیم که ایرادهای احتمالی را از طریق آدرس ostan-mr.ir/feedback برای ما ارسال کنند و ما را در جهت هر چه بی نقص تر کردن پورتال یاری نمایند

Scroll